MŮJ ŽIVOT

Jsem především žena milující svoji rodinu, která se rozhodla žít svůj sen. Profesně jsem transformační kouč, NLP Master Practitioner, EFT terapeut, sociální pedagog, a všeobecná sestra.

Na život se dívám s nadhledem. Jsem člověk, který se snaží  i v těžkých chvílích hledat poučení a moudrost. Ráda překonávám výzvy, které mi život přináší. Nikdy se nevzdávám.

Těch těžkých chvil jsem zažila mnoho, ve vztazích i v práci. První v manželství, kde jsem přijala za své, že k ničemu nejsem, moje sebevědomí bylo na nule. Když jsem se rozvedla, začala jsem na sobě pracovat, učit se mít se ráda a znát svoji hodnotu. V dalším vztahu jsem pochopila, že nenesu zodpovědnost za partnera a nemusím mu pomáhat, žehlit jeho přešlapy, které stále opakuje. Později jsem pochopila, že jsem to měla přijmout, jako jeho rozhodnutí a odejít. Moje pomáhání byla i touha po moci nad ním. Díky těmto nevydařeným vztahům jsem si ujasnila, koho vlastně chci po svém boku a co mu já můžu dát. Protože se nevzdávám, dnes mám skvělého partnera, který se stal součástí naší krásné rodiny. Nevzdala jsem se ani svého snu o cestování a společně poznáváme svět.

V pracovní oblasti můj život také nešel hladce. Vystudovala jsem zdravotní školu a stala se všeobecnou sestrou. Většinu času jsem pracovala s psychicky nemocnými lidmi. Psychologie a lidská mysl je moje srdcovka. Později jsem vystudovala sociální pedagogiku při zaměstnání, ale dál jsem pracovala jako sestra. V této době jsem už věděla mnohé o alternativní medicíně a jiné práci s psychicky nemocnými lidmi. Pochopila jsem, že pokud lidé jen berou léky a neřeší uvnitř sebe příčinu jejich potíží, nikam to nevede a jejich život není kvalitnější. Oslovilo mě EFT a tak jsem prošla dvěma výcviky a stala se terapeutkou EFT. Stále jsem pracovala jako sestra a radost  a energii jsem čerpala v práci se svými klienty. Pak přišla nemoc a já tuto práci přerušila.

V mém životě se pak událo mnohé, soustředila jsem se na práci na sobě. Naše rodina se rozrostla o jedno a pak rovnou dvě děti. Pomoc dceři byla pro mě priorita. Přišel čas, kdy už to zvládala s manželem sama a já z hrůzou zjistila, že můj život je jen v kolejích práce – děti –domácnost –  starost o mámu – a nic víc.  Z čista jasna přišla další rána – máma, která potřebovala jen dohled se stala odkázaná na moji pomoc – přestala chodit. Cítitla jsem se uvázaná doma jako pes u boudy nebo jako, když najednou máte malé dítě, které vás ve všem potřebuje. Ze začátku to bylo hrozné, pomohlo mi urovnat si svoje pocity – nikdy nepochválená a neoceněná mámou a uvědomit si, že jsem se pro toto sama rozhodla a přijmout to tak. S pomocí rodiny
a služeb to zvládáme a máma může být s námi doma.

Ozvala se zase moje touha pracovat s lidmi a vést je z role oběti k samostatnosti, zdravému sebevědomí a lepšímu životu. Vrhla jsem se opět do studia – stala se transformačním koučem, NLP praktikem a NLP mistrem.

 

Nebudu vám pomáhat, stanu se vašim průvodcem.

Vím, že je spousta lidí, kteří mají potíže a jejich životní cesta není jednoduchá, ani moje nebyla a stále překonávám různé překážky. Ale vím, že to jde, stačí chtít a rozhodnout se udělat první krok k lepšímu život a, stát se nejlepší verzí sebe sama. Využívám všem znalostí a schopností, se kterými mám osobní zkušenost. Jsem empatická, mám skutečný zájem o své klientky, nebudu vás soudit a všechny informace budou důvěrné.

Vzdělání

certifikát NLP
 • Střední zdravotnická škola obor všeobecná setsra
 • 20 let praxe s lidmi s Alzheimerovou chorobou a demencí.
 • Absolvování mnoha seminářů v oblasti osobního rozvoje, komunikace s lidmi, vztahy mezi lidmi, mediace,
 • Kurz Bazální stimulace základní a nástavbový
 • Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně – obor sociální pedagogika
 • Certifikovaný několika měsíční výcvik EFT terapeut Institut energetické psychologie
 • Kurz Optimal EFT Institut energetické psychologie
 • 4 roky praxe terapeut energetické psychologie EFT
 • Certifikovaný několika měsíční výcvik Hvězdný kouč na Coaching University Czech Republic u Radka Karbana
 • Certifikovaný nekolikaměsíční výcvik NLP Practitioner na Coaching University Czech Republic u Radka Karbana
 • Certifikovaný výcvik New Code NLP Practitioner
 • Certifikovaný výcvik NLP Master Practitioner
Přejít nahoru